«کد سرفراز»
  
 »»»»»»»»»»»وبلاگ دانشجویان کد ۸۴ رشته معارف اسلامی، فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق(ع)
 
آرشیو
موضوع بندی
 
جمعه 4 مرداد‌ماه سال 1387
تحولی در عرصه علم و فرهنگ

یه خبر خوش! قراره یه تحول بزرگ صورت بگیره!
نه! در مورد تحول بزرگ اقتصادی احمدی نژاد نمی خوام صحبت کنم. یه تحول دیگه که ممکنه دستاوردش بسیار موثرتر از تحول اقتصادی احمدی نژاد و یا هرگونه تحول و پیشرفت اقتصادی یا سیاسی باشه. تحولی در عرصه فرهنگ و علم. عرصه علم و فرهنگی که بارها مقام معظم رهبری نسبت به اون ابراز نگرانی کردند. تحولی در دانشگاه امام صادق(ع).....

بسم الله الرحمن الرحیم

یه خبر خوش! قراره یه تحول بزرگ صورت بگیره!
نه! در مورد تحول بزرگ اقتصادی احمدی نژاد نمی خوام صحبت کنم. یه تحول دیگه که ممکنه دستاوردش بسیار موثرتر از تحول اقتصادی احمدی نژاد و یا هرگونه تحول و پیشرفت اقتصادی یا سیاسی باشه. تحولی در عرصه فرهنگ و علم. عرصه علم و فرهنگی که بارها مقام معظم رهبری نسبت به اون ابراز نگرانی کردند. تحولی در دانشگاه امام صادق(ع).

این تحول، شنبه صبح شروع می شه.
با یه دوره یه هفته ای با نام هفته دعوت. با حضور اساتید بزرگی چون پروفسور حمید مولانا، استاد برجسته ارتباطات؛ دکتر ابراهیم فیاض و ... و مهمتر از همه با حضور دانشجویان کدهای مختلف رشته معارف اسلامی، فرهنگ وارتباطات دانشگاه امام صادق (ع).

به تاریخ برگردیم؟!
دهه 60، دانشگاه امام صادق (ع). دانشکده تبلیغ. جلسه ای دو ساعته برای نقد کارایی رشته. دانشجویان سه کد اول وقتی ناکارایی تعلیمات دانشگاهی رو می بینن، در اقدامی روشنفکرانه خود زنی می کنند! (رجوع کنید به وبلاگ پاورقی! مطلب ۱۱۵، بند شماره ۶)
آنها وقتی می بینند آموخته های دانشگاهی برای آن روز جامعه مناسب نیست؛ به اصلاح بنیادین سیستم آموزشی می پردازند.
انقلابی در سیستم آموزشی که این روزها از آن به شبه کودتا هم یاد می شود! (مثلا صحبتهای آقای محسنیان در تودیع دکتر ناصر باهنر و معارفه دکتر حسن بشیر)
نتیجه آن جلسه دو ساعته: انحلال رشته تبلیغ در دانشگاه امام صادق (ع) و حرکت به سوی رشته ای کارآمدتر به نام فرهنگ و ارتباطات.
ظاهرا جناب دکتر آشنا در آن جلسه با شور خاصی صحبت کردند.

فلاش بک به امروز!
بعد 5 سال پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات در دانشگاه امام صادق(ع)، دانشجویان پنج کد اول وقتی ناکارایی تعلیمات دانشگاهی رو می بینن، در اقدامی روشنفکرانه خود زنی می کنند!!!
آنها وقتی می بینند آموخته های دانشگاهی برای امروز جامعه مناسب نیست؛ می خواهند به اصلاح بنیادین سیستم آموزشی بپردازند. یه اصلاح اصولی. اصلاحی شکل گیری پایه های تئوریک. اصلاحی برای رسیدن به مکتب فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق(ع).
انقلابی در سیستم آموزشی که شاید در آینده از آن به شبه کودتا هم یاد شود! (مثلا در صحبتهای آقای آشنا در تودیع دکتر مهدی یوسفی و معارفه دکتر محسن بدره!!!)
نتیجه این دوره شش روزه: اصلاحاتی در رشته معارف اسلامی، فرهنگ و ارتباطات در دانشگاه امام صادق (ع) و حرکت به سوی مکتب فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق (ع).

 


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 129075


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها