«کد سرفراز»
  
 »»»»»»»»»»»وبلاگ دانشجویان کد ۸۴ رشته معارف اسلامی، فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق(ع)
 
آرشیو
موضوع بندی
 
یکشنبه 18 شهریور‌ماه سال 1386
یه معرفی از رشته معارف اسلامی، فرهنگ و ارتباطات از نگاه من (2)
ادامه مطلب یه معرفی از رشته معارف اسلامی، فرهنگ و ارتباطات از نگاه من (1)
یه سطح که بیایم بالاتر، این رشته دو تا گرایش داره: گرایش حقوقی و گرایش سیاستگذاری. گرایش حقوقی متخصص حقوقی رسانه تربیت می کنه. کسی که بتونه یه دیدگاههای کلی در مورد حقوق رسانه تبیین کنه!(خودم هم نفهمیدم چی شد!) بحثهای جدیدی مثل copyrightمالکیت معنوی، جرائم رسانه ای مثل توقیف روزنامه ها، حقوق تبلیغات تجاری مربوط به این گرایشه. خب که چی؟ آره! این گرایش برای من هنوز مبهمه! چی نویسم؟!
گرایش سیاستگذاری می خواد سیاستگذار فرهنگی، مدیر فرهنگی، متخصص فرهنگی تربیت کنه. این همه سازمان فرهنگی تو کشور ماست (از صدا و سیما، وزارت ارشاد، آموزش و پرورش بگیر تا تبلیغات اسلامی، میراث فرهنگی و ایرانگردی و جهانگردی) همه به شدت به متخصص و مدیر فرهنگی احتیاج دارن. یه عده دامپزشک، جانورشناس و دکتر و مهندس و از این جور آدمها، دارن این سازمانها را اداره می کنن. چرا باید متولیان فرهنگ کشور ما مهندسا باشن؟ اونا که تخصصشون تو یه چیز دیگه اس! سیستم جالبیه نه؟! چرا این طوریه؟ چرا بعد بیست و هشت نه سال از انقلاب نه تنها نتونستیم فرهنگ اسلامیمونو تو خارج تبلیغ کنیم، بی تعارف برای جوون نسل سومی هم هیچ کاری نتونستیم بکنیم و اونو نتونستیم با فرهنگی که بادی بزرگ شه، بزرگ کینم. جوون ایرانی با فرهنگ غربی! مقصر کیه؟ اشکال کجاست؟ شاید اینه که تو کشورمون سیاستگذار فرهنگی نداریم. این رشته به وجود اومده این خلا پر بشه. نیاز کشور به متخصصان فرهنگی رو بر طرف کنه.
بازم یه سطح بریم بالاتر! بریم؟ می ریم! هدف اصلی رشته اینجاست!؟ هدف همه رشته های دانشگاه امام صادق همینه. دغدغه مقام رهبری همینه. اصلا تو دیدار بچه ها با آقا تو غدیر 84 هم همینو خواستند. علوم انسانی اسلامی. مرجع علمی و جنبش نرم افزاری و از این جور حرفا! علوم انسانی همش از غرب اومده. این رسالت دانشگاه امام صادقه که علوم انسانی اسلامی درست کنه. معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات. فرهنگ و ارتباطات اسلامی.

برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 129075


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها